Co se událo

Superhrdinové nezevlují!

Organizace, která cílí na dětské pečující a festival, který chce zvednout mladé z gauče, hlásí počátek spolupráce!

Psychologové jim neřeknou jinak než superděti. Důvod je jednoduchý, s největší pravděpodobností disponují nadpřirozenými schopnostmi. Posuďte sami, starat se o svého postiženého či chronicky nemocného rodiče třeba i 50 hodin týdně a přitom chodit do školy dá přeci pořádně zabrat. Děti, které se ve svém volném čase starají o svého nemocného rodiče, často trpí depresemi a stavy úzkosti. O dnu, kdy jejich rodič onemocněl, mluví často jako o dni, kdy dospěly a skončilo pro ně dětství.

V ČR se doposud nikdo cíleně těmto dětem nevěnoval. Situaci se rozhodla změnit obecně prospěšná společnost Futrue. Těmto dětem ve svém centru poskytuje psychologickou a sociálně právní pomoc. Mezi nabízené služby patří i volnočasové aktivity, které tak pomůžou dětem alespoň na chvíli zapomenout na jejich dospělé starosti. „Věřím, že při společném úsilí našeho týmu odborníků se podaří těmto dětem vrátit dětství. Je pro nás motivující především fakt, že se nikdo této cílové skupině doposud systematicky nevěnoval,“ říká zakladatelka Radka Vepřková. Superděti se v rámci navazování partnerské sítě propojily s Davidem Černým, osobou, která stojí za festivalem Stop zevling. Ten se uskuteční 13. a 14.9 na Černém mostě. Více informací o festivalu na http://stopzevling.cz/ Smyslem festivalu je dát dobrý příklad dětem a mladým lidem, kteří vyrůstají a žijí často v lokalitách, kde není moc příležitostí pro aktivní vyžití a naopak se zde setkáváme s větší mírou negativních jevů.

„Tímto projektem bychom rádi chtěli sdělit, že každý může přispět k pozitivnímu utváření naší společnosti či prostředí, ve kterém žijeme. Chceš něco změnit, něco někam posunout? Vstaň, zapoj se a tvoř! Všichni máme možnost přispět svým dílem k lepšímu světu. Stop Zevling dává možnost zesílení vnitřního hlasu každého člověka, který chce promluvit do světa o potřebných změnách vedoucích k trvale udržitelným hodnotám“ říká David Černý

Stop Zevling inspiruje místní obyvatele k aktivnímu životu po celý rok. V lokalitách zapojujeme místní organizace, zájmové spolky, sdružení a především aktivní jednotlivce bez jakýchkoliv rozdílů. Díky impulzu Stop Zevlingu, dochází ke kulturně-sportovnímu oživení veřejného prostoru. V rozmanitosti a pestrosti celého festivalového programu zapojuje všechny věkové skupiny, menšiny, cizince, handicapované i sociálně slabší jedince.

Od účasti na festivalu si Superděti slibují mnoho, od navázání kontaktu s dalšími případnými partnery, až po dobře strávené dva dny. Dva dny na akci, kde se nezevluje. Superděti mají pro tuto činnost totiž to nejlepší know how.

Poslat zprávu