Kdo jsme?

Jaká je naše vize?

Stát se důstojným poskytovatelem podpory dětem a mladým lidem, kteří se starají o dlouhodobě nemocné či postižené rodiče, sourozence či jiného člena rodiny. Jsme jediná organizace v České republice s tímto zaměřením. Chceme, aby tyto děti měly více času samy pro sebe, rádi bychom jim pomáhali odlehčit od jejich každodenních povinností a dopřáli jim tak více volna.

Proč Superděti?

Děti, které se každý den potýkají s péčí o svého nemohoucího rodiče či jiného člena rodiny, si do dospělosti přinášejí nejenom obrovskou míru empatie a sociálního cítění, ale často také úzkosti a deprese. Pokud s odstupem času mluví o dni, kdy se jejich rodič zranil či onemocněl, mluví o něm jako o dni, kdy musely předčasně dospět. Tyto děti často zvládají úkony, se kterými se mnozí dospělí za celý život ani nesetkají. Jsou soběstačné, mají toho až nad hlavu, ale i tak stíhají své školní povinnosti. Na zábavu ale času příliš nezbývá. Jsou to mladí hrdinové, kteří se nelehké situaci postavili čelem. Jsou to superděti.

 

Jaké jsou naše současné cíle?

Chceme zvýšit celkové povědomí o existenci a údělu mladých pečujících. Nezapomínejme, že nejenom nemocní jsou ti, co si nesou břímě svého omezení. Chceme superdětem i jejich rodinám poskytovat služby, které jim pomohou řešit potíže, na které už nenacházejí energii nebo čas. Dodáme jim užitečné kontakty a zařídíme konzultace s odborníky. Plánujeme společné výlety i několikadenní pobyty. Naším dlouhodobým cílem je vybudování specializovaného centra, kde by superděti, jejich rodiny, ale i děti, které podobné starosti nemají, mohly trávit společný čas, hrát si a odpočívat.

Více se dozvíte na stránkách Novinky a Jak vám můžeme pomoci?