Jak Vám můžeme pomoci?

Ozvěte se nám! Společně to určitě zvládneme.

Náš neziskový projekt Superděti si klade za cíl pomoci dětem, které se starají o svého chronicky nemocného nebo postiženého rodiče, či jiného člena rodiny. Rádi bychom, aby tyto děti věděly, že na nás mohou obrátit a nemusí se svými obavami a potížemi zůstávat samy.

Organizace pomáhá předcházet fyzickým, psychickým, emocionálním a také edukačním problémům superdětí. Komunikuje úlohu těchto dětí v médiích a snaží se, aby to, co superděti pro své blízké dělají, nebylo vnímáno jako samozřejmost, ale aby byla jejich snaha oceněna v rámci rodin i celé společnosti.

Jsme tu pro děti a všechny mladé lidi žijící v Praze, kteří aktuálně cítí, že se nestíhají bavit a hrát si. Víme, jak na to!

Bojíte se úředníků? Už nemusíte..

Poradíme Vám také, jak obstát v boji v byrokratické a úřednické džungli.

Možná nestíháte školu. Ozvěte se nám!

Nestíháte školu a nemáte se s kým poradit? Domluvíme vám doučování.

Necítíte se dobře a nemáte o tom s kým mluvit?

Pokud své problémy budete chtít probrat s odborníkem, součástí superdětského centra je i psycholožka, která s Vámi vaše trable posdílí.

Možná byste chtěli probrat něco ohledně poskytování péče a podpory od státu s odborníkem?

 Poskytujeme právnické konzultace.

Chtěli byste poznat své vrstevníky, kteří jsou na tom stejně jako vy?

Pořádáme společná setkání superdětí, kde zjistíte, že na to nejste samy.

Co plánujeme do budoucna? Chceme mít místo, kde si budete moci hrát!

Do budoucna plánujeme naše služby ještě rozšířit. Rádi bychom otevřeli centrum pro Superděti. Ale nejenom pro ně. Centrum bude pro všechny, co se rádi baví. Budeme nabízet široké spektrum volnočasových aktivit sportovního charakteru, stolních her, tématických kroužků, různých exkurzí a návštěv zajímavých míst v přírodě. Moc se těšíme, až to konečně klapne a centrum se podaří otevřít!

Záměrem centra je být v budoucnu do značné míry nezávislým na dotacích a grantech. V duchu sociálně prospěšného podnikání bychom chtěli vytvořit centrum, které by své služby jako hlídání dětí či volnočasové aktivity, nabízelo i veřejnosti. Tyto služby by byly zpoplatněny a centrum by jimi pokrylo částečně své náklady. Inkluzivním prvkem centra by pak byl především personál, který by byl vytvořen z tzv. bývalých Superdětí. Centrum by tak napomohlo začlenění superdětí zpět do společnosti a dále by například eliminovalo spotřebu antidepresiv a anxiolytik v populaci.