Informace pro děti


PATŘÍTE MEZI DĚTI, KTERÉ SE VE SVÉM VOLNÉM ČASE STARAJÍ O SVÉHO DLOUHODOBĚ NEMOCNÉHO NEBO POSTIŽENÉHO RODIČE ČI JINÉHO ČLENA RODINY?

NEMÁTE SE KOMU SVĚŘIT A MÁTE OBČAS DOJEM, ŽE VÁM NIKDO VE VAŠÍ SITUACI NEROZUMÍ?

POTŘEBUJETE S NĚČÍM POMOCI NEBO PORADIT?

PAK NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS! ZJISTÍTE, ŽE JE TO SUPER. STEJNĚ JAKO VY!

Pokud se staráte o nějakého člena rodiny – rodiče, sourozence nebo prarodiče, protože jsou nemocní či postižení a nemohou každodenní běžné činnosti vykonávat sami, zřejmě patříte do skupiny, kterou naše organizace nazývá Superděti. Pomáhat někomu, koho máte rádi, je samozřejmě přirozené. Ale některé povinnosti už mohou být nad vaše síly.

Věříme, že starat se o někoho, koho máte rádi, je velmi hezký pocit. Ale není pochyb o tom, že i přes veškerou lásku a oddanost, kterou k rodičům či někomu blízkému cítíte, vás často přepadají obavy, úzkosti nebo vztek.

Děti ve vašem věku by měly především chodit do školy, trávit svůj volný čas s kamarády, dělat v klidu domácí úkoly a třeba i sportovat. Netvrdíme, že pomáhat svým nemohoucím blízkým je špatné. Naopak! Máte náš obdiv a nesmírně si vás za to vážíme, stejně jako oni. Nicméně, mějte prosím na paměti, že na to nejste sami! Jsme tu pro vás a pokud budete chtít pomoci, ozvěte se! Více se o tom, jak vám můžeme od vašich starostí odlehčit, dozvíte v odkazu Jak vám můžeme pomoci?