Informace pro odborníky


Milí učitelé, lékaři, sociální pracovníci, a další, pomožte nám najít děti, které se starají o svého nemohoucího rodiče či jiného člena rodiny natolik, že jim nezbývá čas na řádnou přípavu do školy, nemají téměř žádné volno a jsou vystavené zkušenostem, které ani někteří dospělí za celý život neokusí.

Naše organizace s příhodným názvem Superděti jim a jejich rodinám pomáhá se s danou situací lépe vyrovnat, nabízí užitečné kontakty a zprostředkovatelství. Dětem a mladým pečujícím poskytuje příležitosti k oddechu a také vypovídat se ze svých starostí.

Bohužel, pravda je taková, že existuje mnoho důvodů, proč bývá těžké superděti najít. Nejsou nadšené z představy, že by měly situaci ve své rodině rozebírat s někým jiným a bývají uzavřené. Některým případá obtížné požádat o pomoc a nebo si dokonce vůbec neuvědomují, že jejich situace by mohla být v nepořádku, a že existují možnosti, jak odlehčit svým nadrámcovým povinnostem.

Páni učitelé a paní učitelky, pokud máte ve své třídě takové dítě, řekněte mu o nás. A buďte prosím shovívaví, pokud nestíhá úkoly nebo bývá čas od času nepozorné. Možná nemá ani čas sportovat, a tak mezi svými žáky v běhu příliš nevyniká. Pokud mu dáte najevo, že snaha se cení především a nebudete vyžadovat zázraky, určitě mu tím nemálo pomůžete.

Milí doktoři a doktorky, určitě znáte nějakou rodinu, ve které se děti musí starat o své nemocné rodiče, prarodiče nebo sourozence. Pokud si na nás vzpomenete, až je příště uvidíte, dejte jim adresu našich webových stránek. Nejde jen o zdraví jejich rodičů, ale také o jejich. Tyto rodiny často nemají peníze na kvalitní potraviny a děti se z nedostatku času stravují ve fastfoodech. A pravidelný sport? O tom nemůže být ani řeč…

Sociální pracovníky žádáme, aby také šířili povědomí o naší organizaci. Docházíte do rodiny, která řeší podobný problém? Dejte jim o nás vědět. Zároveň velmi oceníme jakékoliv informace, které by od vás, odborníků, mohly být pro organizaci užitečné. Pokud jste narazily na nějaké nezvyklé problémy, se kterými se rodiny potýkají, a na našich stránkách i přesto nejsou uvedené, dejte nám vědět.