Náš příběh

Za každým správným projektem by měl být příběh. Příběh totiž inspiruje, motivuje a dodává plánům konkrétní podobu, něco reálného, od čeho se lze tzv. odpíchnout. Také Superděti mají svůj příběh…

Začalo to před několika lety. Radka, zakladatelka projektu, se tehdy seznámila s bývalým superdítětem. Proč bývalým? V té době už to totiž byla dospělá žena. Nicméně, její vzpomínky na dětství s nemocným tatínkem byly a stále jsou živé. Dnes si uvědomuje, že následky ji provázely nejenom v době, kdy měla prožívat bezstarostné dětsví, ale i nyní, kdy se se svými zkušenostmi vyrovnává po svém. Radka si uvědomila, že děti, které prožívají podobné osudy, jako tato dáma, by mohly potřebovat pomoci. Rozhodla se, že se o to pokusí. Následovalo plánování, sbírání informací a kontaktů. A ani název neziskového projektu na sebe nenechal dlouho čekat. Tyto děti sice neumí létat, nemají superauta a nadlidské schopnosti, ale i přesto jsou vlastně hrdinové. Dokáží to, co by nezvládla a nebo stěží zvládá valná většina dospělích. Jsou to Superděti.

V současné době poskytujeme zprostředkovatelské služby, psychologické či právnické konzultace. Pořádáme setkání superdětí současných i bývalých. Zúčastnili jsme se několika konferencí a mimo jiné jsme se dostali do mezinárodního kola soutěže Social Impact Award v roce 2012 (více info o soutěži zde: http://www.socialimpactaward.net/).

Do budoucna plánujeme naše služby ještě rozšířit. Rádi bychom otevřeli centrum pro Superděti. Ale nejenom pro ně. Centrum bude pro všechny, co se rádi baví.

Držte nám pěsti!

Video "Jak jsme se prezentovali na Mash upu"

V únoru v roce 2014 jsme se zúčastnili akce, která má příhodný název Mashup. Koná se několikrát do roka v Hubu – inspirarivních pracovních prostorech v Praze (více info na www.hubpraha.cz). Mashup je večer plný inspirativních projektů, které zde jejich zakladatelé představují během tříminutových prezentací – jasně, svižně, srozumitelně, a pokud možno také originálně, aby své posluchače dostatečně zaujmuli. Superdětem se to zřejmě podařilo :)

Superdětská prezentace je zde: http://metatv.cz/channels/hubprague/38889902