Sobota, 14 prosince, 2024

Vůně zbaví stresu a trémy, zlepší paměť a dodá sebevědomí. Nevěříte? Nadechněte se!

- Komerční sdělení -aktuality

Když se neumíte rozhodnout, přivoňte zázvor, když vám chybí energie, napraví to citron. A když potřebujete být průbojnější pomůže čínská skořice. Každá vůně má svůj smysl a ovlivňuje nás víc, než si myslíme.

Energie v nádechu

„Správně esence dokážou osvěžit, dobít energii a dobrou náladu. Poradí si i se stresem a s trémou, pokud se například připravujete na zkoušky či na pohovor a potřebujete dávku sebedůvěry, „říká Martina Valníčková o síle esenciálních olejů. „Pokud patříte k lidem, kteří se velmi dlouho a těžko probouzejí, pomerančová esence je pro vás elixírem účinnějším než kofein. Ještě intenzivněji působí v kombinaci s mátou, „radí zkušená arómoterapeutka Martina Valníčková.

Esenciální oleje se nepřidávají pouze do difuzeru na provonění vzduchu. „Kápněte si po kapce obou silic na dlaně, promněte a se zavřenýma očima se z nich zhluboka nadechněte. Účinek znásobíte nanesením na čelo a zátylek. Probudíte tak celý organismus, „pokračuje.

Biba vždy záviděla těm, kteří vstanou na první budík a před prací si ještě stihnou zacvičit. Jako noční sova je ráno nepoužitelná. Po pondělní poradě, kde se na všech zase jen mračila, její kolegyně dala kapky. „Ani mě nenapadlo, že mi usnadní vstávání,“ přiznala už po týdnu.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co jste dosud nevěděli o esenciálních olejích

Ranní probuzení s mátou a rozmarýnem

I ranní sprcha vás může probrat ještě účinnější. „Na dlažbu sprchového koutu kápněte silici máty a rozmarýnu. Spojí se s párou a vytvoří osvěžující saunu, „radí aromaterapeutka. Pozornost během dne udrží smíchání kapky máty, majoránky a rozmarýnu.

Natřete na spánky, zápěstí a privoniavajte. Část oleje se při nanášení na pokožku vypaří, část se vstřebá. Jeho účinky posílíte třením kůže nebo smícháním silic s kokosovým či s olivovým olejem, což se využívá zejména při masážích. Alergie či podráždění jsou u stoprocentně přírodních olejích od ověřeného výrobce výjimečné.

„No nekombinujte více než dvě tři silice. Mohla by se změnit jejich struktura a utratili byste očekávaný účinek, „zdůrazňuje Martina Valníčková.

Průbojnější díky skořice

Podle aromaterapeutky silice působí nejlépe na chodidle. Přesněji na tukové části pod prsty, odkud se do těla vstřebá až osmdesát procent jejich látek. Uvolňují se postupně a působí čtyři až osm hodin. Právě na toto místo se aplikují pálivé oleje. Posilují zdravé sebevědomí. „Zatímco odejdete do práce, natřete si na chodidla kokosový olej a pak aplikujte Cassie čínskou skořici. Uvidíte, že díky ní budete průbojnější, „radí odbornice na esenciální oleje.

Pomeranč proti vyhoření a stresu

„I na vyhoření, stres, apatii existuje mnoho možností aromaterapie,“ vysvětluje M. Valníčková. Podle ní vždy, když jde o vyhoření, pomůže skupina povbudzujúcich vůní a olejů, do které patří pomeranč, mentol, bazalka, kadidlo, rozmarýn, eukalyptus či máta. Esenciální olej je dobré nanášet na pulsní body, tedy ty, na kterých při dotyku nejvíce cítit tep – na zápěstích, na krku, pod koleny, kolem kotníků.

V případě, že je třeba motivovat více lidí najednou, je vhodné použít difuzér. Tak se dá obsáhnout více lidí, přičemž účinky vůní a esenciálních olejů se projeví, aniž si je lidé museli nanášet na tělo.

Kdybych měla doporučit olej pro lidi, jejichž hlavním tématem v životě je práce, kariéra, tak by to byl olej balance – směs esenciálních olejů ze smrkového jehličí, z Ravensara, kadidla, květů z modrého vratiče a modré heřmánku, „radí M. Valníčková .

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek